Náš příběh

Vítejte na stránkách lékáren Lékárny Centrum a Lékárny U Zlatého Orla v Benešově. Právě ta svým zákazníkům poskytuje lékárenské služby již více, než 200 let. Z tohoto důvodu bychom vám rádi přiblížili více z její zajímavé historie.

Píše se rok 1765 a na benešovském náměstí otevírá dům č.p. 4, zvaný také Holcafovský, své brány s lékárenským sortimentem. V lednu tohoto roku totiž budovu koupil lékárník Josef Hausschild od městského syndicuse Jakuba Josefa a 12. srpna, po dovršení všech potřebných povolení, zde, na dnešním Masarykově náměstí, poprvé otevírá svou lékárnu. Ta hned od počátku dostala jméno U Zlatého orla.

Poté byla lékárna prodána roku 1819 manželům Pavlu a Anně Petterovým, kteří ji roku 1820 pronajali Med. Dr. Jakubovi Kupferschmidtovi. Tento první působící praktický lékař zde ostražitě pečoval o chudé a sledoval výskyt nakažlivých chorob. Dalšími psanými majiteli budovy č.p. 4 jsou manželé Hynek a Juliana Pospíšilovi. Ti ji koupili právě od zmíněných Petterových.

Budova lékárny U Zlatého orla, na Masarykově náměstí v Benešově, proto zachovává hlubokou, dlouholetou tradici. Dnes vám však prostory nabídnou zdravotní služby dle nejnovějších trendů a poznatků.